Visual Composer, dinamik wordpress üzerinde dinamik sayfalar yapabilmenizi sağlayan eklentidir. Bu eklenti sayesinde herhangi bir kodlama yapmadan, eklentinin özelliklerinden yararlanarak tasarımlarınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Şu an hali hazırda var olan bir çok tema Visual Composer destekli şablonlar oluşturmakta, bu şablonları internet üzerinden satışa sunmaktadır. WordPress sistemleri daha efektif kullanabilmek Visual Composer’le artık çok kolay bir hal aldı.

Yukarıda da dediğimiz gibi bir çok tema artık Visual Composer kullanıyor. Temayı satın aldığınızda var olan özelliklerinde sonradan yenilerini katabiliyorsunuz. Haber şablonları, sidebar çeşitleri, Slider çeşitleri gibi bir çok özellik eklenti çerisinde mevcut. Temanızın şablonunu admin paneli üzerinden sayfalar kısmından düzenleyebileceğiniz gibi, aynı zamanda site üzerinden de düzenleyebilirsiniz.

Yeni sayfa ekle dediğiniz zaman, ortam ekle yazısının hemen üzerinde backend editör yazısını göreceksiniz oraya tıklamanız halinde sizin için 3 adet seçenek sunuyor, bu seçenekler sırasıyla Add Element, Add Text Block, Add Template şeklinde Add Element seçeneğine tıkladığınız zaman aşağıdakine benzer bir sayfa sizi karşılamakta. Burada kendiniz için en uygun seçenekleri seçerek sayfanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

visual-composer

Visual Composer özelliklerinden bir görünüm

Şablonlarla oluşturduğunuz sayfayı ara sıra WordPress ön izleme seçeneğini kullanarak kontrol edebilirsiniz.